Descarcare POI

Utilizarea site-ului punctedeinteres.ro

Descarcare POI

Mesajde radubogdan » 14 Feb 2012, 22:15

Buna,
In primul rand felicitari pt site! Imi place f mult ideea si de abia astept sa adaug si eu din excursii tot ce am vazut mai interesant, dar acum vreau sa imi descarc si eu cateva puncte de interes:
Am vazut ca pot descarca individual un POI, dar ce trebuie sa fac daca vreau sa le iau pe toate, trebuie sa dau click pe fiecare individual :?
radubogdan

Mulţumiri date: 0 ori
Mulţumiri primite: 0 ori

Re: Descarcare POI

Mesajde webmester » 14 Feb 2012, 22:51

Salut. Multumim pentru aprecieri.

Avem o alta abordare referitoare la folosirea PDI-urilor: de ce sa incarc sute de pdi-uri cand eu merg intr-o anumita zona si ma intereseaza anumite obiective?
De aceea avem notiunea de "colectii pdi" (ajungi la ele din meniul CONTUL MEU) sa poti sa-ti grupezi anumite puncte.
In acest moment sunt 2 posibilitati sa pui PDI-uri in colectii:
1. pe pagina fiecarui punct
2. la cautarea pe o ruta (http://www.punctedeinteres.ro/cauta_pdi_ruta.php) poti opta ca toate punctele sa fie salvate intr-o colectie

Ar mai fi de retinut ca aceste colectii pot fi publice (vezi exemple http://www.punctedeinteres.ro/colectii) sau private, se pot modifica oricand aceste colectii si evident downloada :)

Daca te mai pot ajuta te rog sa ma contactezi aici sau prin mesagerie

Cele bune
webmester
Site Admin
Site Admin

Images: 8

Mesajde Muhsan12 » 12 Noi 2014, 16:00

vazut ca pot descarca individual un POI, dar ce trebuie sa fac daca vreau sa le iau pe toate, trebuie sa dau click pe fiecare individual :?
Muhsan12

Mesajde webmester » 12 Noi 2014, 16:40

Salut
Trebuie sa iti faci Colectii PDI. Vezi la PDi sub Tag-uri.
Apoi in meniu la CONTUL MEU - ai Colectii favorite si in coloana dreapta ai posibilitatea de a face download in mai multe formate
webmester
Site Admin
Site Admin

Images: 8

Înapoi la Suport